MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Tokmak’ın yeni yıl mesajı

TBMM 25. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili ve MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Cengiz Tokmak yeni yıl mesajı yayımladı. Tokmak, 2018 yılını geniş bir pencereden bakarak değerlendirdiği mesajında “Dünyanın en büyük hava alanının açılması, savunma sanayinde kendi zırhlı araçlarını, roketlerini yani kendi milli silahlarını üretmesi, Türk Akımı projesi ile Rus doğalgazının Karadeniz’in 2500 metre derinlerden geçerek Türkiye’ye ulaştırması geride bıraktığımız 2018’in iz bırakan dünya ölçeğinde mega projelerinden sadece bir kaçıdır” ifadelerine yer verdi.

31 Aralık 2018 Pazartesi, 23:56

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 25. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili ve MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Cengiz Tokmak yeni yıl mesajı yayımladı. Tokmak, 2018 yılını geniş bir pencereden bakarak değerlendirdiği mesajında “Dünyanın en büyük hava alanının açılması, savunma sanayinde kendi zırhlı araçlarını, roketlerini yani kendi milli silahlarını üretmesi, Türk Akımı projesi ile Rus doğalgazının Karadeniz’in 2500 metre derinlerden geçerek Türkiye’ye ulaştırması geride bıraktığımız 2018’in iz bırakan dünya ölçeğinde mega projelerinden sadece bir kaçıdır” ifadelerine yer verdi.

“2018 defterini kapatırken, 2018 Türkiye’sinin bazı karelerini hatırlamakta ve hatırlatmakta yarar görüyorum” diyen TBMM 25. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili ve MÜSİAD Sinop Şube Başkanı Cengiz Tokmak’ın yeni yıl mesajı şöyle:

“Bir yılı geride bırakıp, yeni bir yıla adım atarken iyi dileklerde bulunmak ve bunu birkaç satırla ifade etmek mümkündür. Oysa; geride bıraktığımız yılın acı ve sevinçlerini, olumlu yönleri ile olumsuzluklarını kısaca hatırlamamız, gelecek yıla daha hazır olarak girmenin bir vesilesidir.

Bu itibarla, 2018 defterini kapatırken, 2018 Türkiye’sinin bazı karelerini hatırlamakta ve hatırlatmakta yarar görüyorum.

2018 yılı Türkiye Cumhuriyetimizin 95. yılıdır. Ve yine 2018 bu 95 yıllık Cumhuriyetimizin son 16 yılına kesintisiz damgasını vuran AK Parti’nin 16. İktidar yılıdır.

16 yıl önce yokluk ve yoksullukla mücadele eden, çöküş içinde, saygınlığı tüm dünyada sıfırlanmış bir Türkiye’den, son 16 yılda dünyada lider bir devlet haline gelinmiştir. AK Parti’ye ve O’nun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a buradan şükranlarımızı sunmamız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca yapılan tüm hizmetlerin kat ve kat üzerinde hizmet üreten ve dünyada lider bir konuma gelen Ülkemizdeki bu büyük gelişmeler maalesef emperyalist devletlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin gözünü korkutmuş son 16 yılda ülkemizin geldiği noktadan rahatsız olanlar tarafından sahnelenmek istenilen senaryolar 2018’de de özellikle döviz kurları ile ekonomimizi vurma noktasında devam etmiş, ancak boşa çıkarılmıştır. Askeri vesayetin yıllar önce sona ermesi ile kendilerini derin bir boşlukta bulanlar, önce Gezi parkı olayları, sonra 17-25 Aralık darbe girişimi ve 15 Temmuz FETÖ terör örgütü ile ülkemizi ele geçirme girişiminde bulunurken bunun da boşa çıkması ile maalesef bu kez de ekonomik terör ile ülkemize saldırmışlardır. Ancak bunda da başarılı olamadıkları açık seçik ortadadır.

2018 ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin 95 yıllık hantal yapısından ve bürokrasi oligarşisinden kurtuluşunun yılıdır. 24 Haziran seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmesi ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sistemin Başkanı olarak belirlenmesi sadece 2018’in değil tüm Cumhuriyet tarihimizin en önemli atılımıdır. Yeni sistem ile karar alma ve uygulamada ne denli hızlı hareket edildiğini görüyor ve yaşıyoruz. İşte bu sistem gereğidir ki, emperyalizmin ekonomik terörü birkaç ayda savuşturulmuştur.

Hiç kimsenin gücü birlik ve beraberliği sekteye uğratmaya yetmemiştir. Bir yandan sınır ötesi harekatlar ile Türkiye’nin güvenliğini ve İslam dünyasının bütünlüğünü sağlama mücadelesi veren Ülkemiz, diğer yandan da dünyaya örnek olabilecek hizmetler üretme noktasında bir adım geri gitmemiştir. Dünyanın en büyük hava alanının açılması, savunma sanayinde kendi zırhlı araçlarını, roketlerini yani kendi milli silahlarını üretmesi, Türk Akımı projesi ile Rus doğal gazının Karadeniz’in 2500 metre derinlerden geçerek Türkiye’ye ulaştırması geride bıraktığımız 2018’in iz bırakan dünya ölçeğinde mega projelerinden sadece bir kaçıdır.

Sinop olarak çevremize baktığımızda da 2018 yılında nereden nerelere geldiğimizi çok rahatlıkla görebiliriz. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden kültür ve sanata hayatın tüm alanlarındaki AK Parti iktidarının yatırımları görülmektedir. Son derece yüksek tempolu ve verimli bir yıl daha geride kalmaktadır.

2018’i artık kapatıyoruz. Şimdi önümüze, yani 2019’a bakma vaktidir. Şurası çok iyi bilinmelidir ki, Hiç kimsenin gücü birlik ve beraberliği sekteye uğratmaya yetmeyecek, gerek ülkemizin ve gerekse Sinop’umuzun kalkınıp gelişmesi olanca hızıyla 2019’da da devam edecektir. Gelişip kalkınmamız sürmesi, halkımızın yarınlara daha güvenle bakması ve çok daha mutlu bir hayat sürmesi demektir.

İşte bu noktada 2019’da bizleri bekleyen en önemli olay 31 Mart’ta gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimleri’dir. Sinop’umuzun topyekûn ve çok hızlı bir kalkınması, gelişip güzelleşmesi, halkımızı derinden ilgilendiren sorunlarından bir an önce kurtuluşu için en doğru kararı vereceklerini düşünüyor ve diliyorum.

Diğer yandan MÜSİAD Sinop Başkanı olarak da 2019’da gerçekleştireceğimiz çalışmalarla ilimizin ekonomik alanda gelişip kalkınmasına hız ve yön vereceğimizi de buradan ifade etmek istiyorum.

Bu anlamı ile tüm halkımızın yeni yıllarını şahsım ve MÜSİAD ailesi adına kutluyor, 2019’un sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl olması dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz