İmamoğlu: “Hepimiz memleket sevdalısıyız”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon Köprübaşı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.

15 Şubat 2020 Cumartesi, 22:19

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, babası Hasan İmamoğlu ile birlikte, Trabzon Köprübaşı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Beykoz’da düzenlediği geceye katıldı.

Dernek Başkanı Osman Karamehmetoğlu tarafından kapıda karşılanan İmamoğlu, hemşehrilerinin yoğun ilgisi ve alkışlarıyla programın düzenlendiği salona girdi. İmamoğlu, CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Köprübaşı İlçe Belediye Başkanı Ali Aydın’ın da katıldığı dernek gecesinde hemşehrilerinin coşkusuyla moral depoladı.

Gecede konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, göreve geldiği günden bu yana ilk defa bir hemşehri derneğini ziyaret ettiğini vurgulayarak, “Köprübaşı Derneği’nin yıllardır takipçisiyim. Sebebi de Akçaabatlı’yım, Akçaabat doğumluyum. Bizim ailemiz yaklaşık iki yüz yıl yıl önce Köprübaşı’ndan Akçaabat’a göç etmiş İmamoğlu ailesi. Dolayısıyla biz Akçaabatlı olduğumuz kadar da Köprübaşılı’yız. Öyle anlatılır, öyle biliriz” dedi.

Ailesinin geçmişini araştırmaktan büyük heyecan duyduğunu anlatan Başkan İmamoğlu, “Bizler köklerine düşkün insanlarız. Bazen giderim Rize’de İmamoğlu ailesi bulurum, bazen Giresun’da hatta Kayseri’de. Dolayısıyla Köprübaşı’nın biz de böyle hassas bir tarafı var” diye konuştu.

Herkesin bir iş için yola çıkmadan önce duasının olduğunu belirten İmamoğlu, kendi duasının da ‘başta milletine ve vatanına karşı mahcup olmamak’ olduğunu söyledi. İmamoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğum dönem olsun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolculuğum olsun hep aynı duaları ettim. Önce Allah beni aileme mahcup etmesin. Babamla birlikte buradayım. Aile fertlerinin gurur duyduğu bir evlat olmak önemli. İkinci duam ise doğduğum topraklara mahcup olmamak yönündedir. Bir başka duamız ise elbette seçildiğimiz bu kadim şehrin 16 milyon insanına karşı mahcup olmamaktır. Ve nihayetinde hepimiz memleket sevdalısıyız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz