Sinop’ta demokrasi nöbetleri sona erdi

11 Ağustos 2016 Perşembe, 09:41

Ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından başlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Yenikapı Meydanı’nda gerçekleştirilen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde yaptığı çağrısıyla, 10 Ağustos Çarşamba gününe kadar uzatılan “Demokrasi Nöbeti” Sinop halkının yoğun katılımıyla, birlik ve beraberlik mesajları eşliğinde sona erdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Demokrasi Nöbeti”nin final gecesinde, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan yüzlerce Sinoplu hep bir ağızdan tekbir getirdi, şehitler için dua etti.

Valilik meydanında toplanan halka seslenen Sinop Valisi Kemal Cirit, “Sinoplu hemşehrilerim 27 gündür Valilik meydanını boş bırakmadınız. Bu meydanları demokrasi meydanı haline getirdiniz. Türkiye’nin her köşesinde milletin meydanı haline getirdiniz. Sizlerin sayesinde Demokrasi mücadelemiz dünyaya ders veren bir mücadele haline dönüştü. Bütün dünya Türk Milletini gıpta ile izliyor. Bütün milletimiz üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi. Sizlere minnettarız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz