SİYAD’ın geleceğe giden yolculuğu hız kesmeyecek

12 Mart 2017 Pazar, 21:55

Dernekçilikte çeyrek asrı geride bırakan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, kuruluşunun 27’inci yılında siz davetlilerimizin ve delegelerimizin katılımlarıyla yeni bir dönemin heyecanını yaşıyor. Geleceğe umutla bakmayı sürdürüyoruz. Umudumuz da, bu heyecan da hiçbir zaman bitmeyecek!

SİYAD’ı bize kazandıran Kurucu Başkanımız Ali Karakuş’a minnettarız. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugünlere taşıyan, gelmesinde emeği olan diğer genel başkanlarımız Şevket Tırıl, Ayşe Serpil Yıldız, Abdurrahman Dodurgalı, Sebahattin Sungur ve İsmail Kabakçı’ya da müteşekkiriz. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Daha dün gibi geliyor bize. Ne çabuk geçti yıllar. Hizmet etme sevdamızdan olsa gerek, 3 yılın dolduğunu anlamadık bile.

Gelenekçi dernekçilik anlayışının ötesinde sınırları zorlayarak inançla ve azimle çalışmalarımızı sürdürdük.

SİYAD’a getirdiğimiz heyecanı tüm şubelerimiz, kurullarımız ve üyelerimizle birlikte yaşadık. Sevincimizi ve hüznümüzü yine hep birlikte paylaştık. Birbirimizin varlığından güç aldık. Oluşturduğumuz sinerjiyle dernekçilikte ilklere imza attık. Üyelerimize artı değer kazandırdık. SİYAD’lı olmanın gururunu yaşattık. Bir olduk, beraber olduk. Hep birlikte SİYAD olduk!

Önümüzdeki hafta sonu büyük buluşmanın gerçekleşeceği olağan genel kurulumuzda Genel Başkanlığa üç arkadaşımız aday. Her birinin ayrı bir değere sahip olduğu kanaatindeyim. Delegelerimizin, kendilerinden çok, SİYAD’a daha fazla fayda sağlayacağına kanaat getirdikleri adaya oy kullanacaklarını umuyorum.

19 Mart’ta Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz 12. Olağan Genel Kurul Toplantımızın sonunda yapılacak oylamada adaylarımızdan sadece biri seçimi kazanacak, yeni Genel Başkan olacak. Ama kazanan SİYAD olacak. Sinoplular’ın geleceğe giden yolculuğu hız kesmeyecek.

Buna gönülden inanıyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz