Binali Yıldırım TBMM Başkanlığını bırakır mı?

16 Ocak 2019 Çarşamba, 10:10

Herkes bir şeyler yazdı AK Parti İstanbul adayının kim olacağına dair. Günü geldi AK Parti adayını açıkladı.

“Mevlama şükürler olsun yeniden birlikteyiz. Yeniden beraberiz. Topal Dursun’un ve Bahar Hanım’ın oğlu Binali, babam beni okuyayım diye İstanbul’a yolladı. Çok çalıştım, burada ortaokul, lise, üniversite okudum. Meslek sahibi oldum. Aile babası oldum. Bu şehirde vekil oldum. Ben İstanbul’da Binali Yıldırım oldum.” diyen geçmişiyle gurur duyan gerçek bir Anadolu insanı Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Şu öngörümüzü sizlerle hemen paylaşalım: 31 Mart’ta yapılacak yerel yönetimler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım 31 Mart akşamı açılacak sandıklardan çıkacak, 01 Nisan’dan itibaren de İBB Başkanı olarak hizmete devam edecek. Sandıktan çıkacak sonuç bunu işaret ediyor.

İstanbullular için Binali Yıldırım aslında bildik birisi. İBB’de üst düzeyde görev yapmış bir yönetici. Yıldırım da İstanbul’a ve İstanbullular’a yabancı bir kişi hiç değil. Her ne kadar Erzincanlı olsa da İstanbul’da yaşamış, havasını koklamış, suyunu içmiş, cadde ve sokaklarında yürümüş, derdiyle dertlenmiş, samimi, tevazu sahibi, gayretli bir insan.

Ulaşım yatırımları ve devrim niteliğinde gerçekleştirilen projeler O’nun bakanlığı döneminde vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bir kaç gündür sosyal medyadaki hesaplar üzerinden paylaşılan bir iddia ortalıkta dolaşıyor. Whatsapp üzerinden de gönderilen iddiaya göre; TBMM Başkanı Binalı Yıldırım İBB Başkanı seçildikten sonra istifa edecekmiş, yerine de Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan gececikmiş. Yani İBB Başkanı Bilal Erdoğan olacakmış.

Sayın Yıldırım’ın TBMM Başkanlığından istifa etmemesinin nedeni buymuş.

Aslı astarı olmayan bu iddia “deli saçması” türünden seçmeni psikolojik olarak etkilemeye yönelik bir kara propaganda.

Sağduyulu seçmen, muhalif parti temsilcilerinin ve sözcülerinin uydurduğu bu senaryoya itibar etmeyecektir.

Külliyen yalan üzerine kurgulanmış ve fısıltı halinde ortalıkta dolaştırılan iddianın karşılık bulmayacağını söylentiye aracılık eden kişiler de 31 Mart akşamı ve sonrasında görecekler.

Dedikoduyu çıkaran şahısların kendilerinin dahi inanmadıkları bu uydurma hikayeyi İstanbullu seçmenin kafasını karıştırma maksadıyla 31 Mart gününe kadar gündemde tutmayı sürdürecekleri tahmin edilmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim çalışma takvimine göre partiler aday listelerini 19 Şubat’ta teslim edecek, 3 Mart’ta da kesin aday listeleri ilan edilecek.

Peki, Sayın Binali Yıldırım, anlamsız dedikoduların önünü kesmek için kesin aday listelerinin açıklanacağı o gün TBMM Başkanlığını bırakır mı? Hiç sanmıyoruz.

Çünkü TBMM Başkanlığından istifa ederek ayrılmasını gerektirecek mevzuatında açık bir hüküm bulunmamaktadır.

1008total visits,2visits today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz