Vali İpek sanayi tesislerini gezdi

20 Aralık 2016 Salı, 22:40

Sinop Valisi Hasan İpek, Gerze ve Dikmen ilçelerinde faaliyet gösteren sanayi tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Gerze’de bulunan Betareks Metalize İplik ve Ambalaj Sanayi tesislerini ziyaret eden Vali İpek, sanayi tesisinin sahibi Nejat Önen ve fabrika müdürü Mustafa Kalafat tarafından karşılandı.

Vali Hasan İpek, üretim sahasını gezerek fabrikanın üretim kapasitesi, imal edilen ürünler ve fabrikanın işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Betareks firmasının genel durumu hakkında bilgiler alan Vali İpek, yetkililerin sıkıntı ve taleplerini dinledi. Vali Hasan İpek ziyareti anısına fabrika sahibi Nejat Önen’e Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.

Gerze ziyaretinin ardından Vali Hasan İpek, Dikmen’de faaliyet gösteren Sadıklar Soğuk Hava ve Deniz Ürünleri Sanayi üretim tesislerini ziyaret etti. Firma yetkilileri tarafından karşılanan Vali İpek, tesisi gezerek işçilerle sohbet etti. Yetkilerden üretilen ürünler, üretim kapasitesi ve ürünlerin hangi ülkelere ihraç edildiği hususlarında bilgi aldı. Ziyaretin sonunda Vali İpek fabrikanın İşletme Müdürü Halil Şişman’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.

Son ziyaretini Kemal Balıkçılık ve Deniz Ürünleri firmasına gerçekleştiren Vali İpek, şoklama, işleme ve soğuk hava depolarının bulunduğu tesisi gezdi. Tesiste incelemelerde bulunan Vali İpek, yetkililerden üretim, pazarlama ve tesisin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Ziyareti anısına firmanın Genel Müdürü Rıfat Güven’e Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.

Vali İpek, Sanayi tesislerini ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün Sinop’taki sanayi tesislerini geziyoruz. Problemleri varsa onları dinliyoruz. Yaptıkları üretimleri görüp İlimize yaptıkları katkılarla gurur duyuyoruz. Önce İplik fabrikamızı gezdik. Özellikle fabrikalarında makinalarının %90’ını kendilerinin üretmeleri bizleri gururlandırdı. Şimdide bir başka tesisimiz olan Sadıklar Soğuk Hava ve Deniz Ürünleri Sanayi üretim tesisindeyiz. Bu tesiste hem balık hem de salyangoz şoklama ve üretim tesisleri var. Tesislerimizde yapılan üretimleri yerinde inceledik ve gerçekten çok mutlu olduk. Bize iletmek istedikleri konuları varsa problemleri varsa onları da dinleyip çözüme kavuşturmak için kendilerini ziyaret ettik. Bu vesileyle hem de tanışma fırsatı bulduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İlimize yatırım yapmak isteyen işadamlarımıza Valilik olarak gereken tüm desteği sağlayacağız” dedi.

Sinop Valisi Hasan İpek’in sanayi tesisleri ziyaretine, Gerze Kaymakamı Bülent Bayraktar, Dikmen Kaymakamı Mustafa Gözlet, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Feridun Delen katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz