Sinoplular sağduyulu davrandı

İstanbul Valiliği, Esenyurt ilçesinde bir düğünde üç vatandaşın yaralanmasına sebebiyet veren üç şüphelinin gözaltına alındığını, yaralanan vatandaşların ise sevk edildikleri hastanelerde ayaktan tedavi edilerek taburcu edildiğini bildirdi.

10 Şubat 2019 Pazar, 22:01

İstanbul Valiliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Esenyurt ilçesinde bir düğünde üç vatandaşın yaralanmasına sebebiyet veren üç şüphelinin gözaltına alındığını, yaralanan vatandaşların ise sevk edildikleri hastanelerde ayaktan tedavi edilerek taburcu edildiğini bildirdi.

Basın açıklamasında Sinopluların sağduyulu davranışı sayesinde provakatif girişimlerin başarısızlıkla son bulduğu ifade edildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

“Esenyurt ilçemizdeki bir düğünde üç (3) vatandaşımızın yaralanmasına sebebiyet veren üç (3) şüpheli gözaltına alınmıştır.

İlçe Kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve başta Sinoplular Derneğimiz olmak üzere sağduyulu hemşehrilerimizin işbirliğiyle provakatif girişimler başarısız olmuştur.

Yaralanan vatandaşlarımız sevk edildikleri hastanelerde ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmişlerdir.

Buna rağmen; bahsedilen olayda ölen ya da öldürülen hiçbir kimse olmadığı halde, sosyal medya yoluyla halkı kin ve nefrete sevk etmeye, vatandaşlarımız ve yabancı misafirler arasında gerginliğe yol açabilecek provakatif paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu paylaşımlarda bulunanların tespiti ve haklarında yasal işlemlerin derhal başlatılmasıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz