Ramazan hüzünlü dönemde geldi

24 Nisan 2020 Cuma, 13:38

Tüm İslâm Âlemi’nin heyecanla beklediği Ramazan-ı Şerif ayı geldi.

Kapımızı kimseye açamadığımız şu günlerde, şüphe duymadan evlerimize buyur edip, başköşeye oturttuğumuz en özel misafirimizdir Ramazan-ı Şerif ayı.

Bu sene hüzünlü bir dönemde geldi ise de bizleri Yüce Yaradan’a biraz daha yakınlaştırdığı için şükrediyoruz. Şu zor günlerde; birliğe, beraberliğe, barışa, sağlığa, huzura ve dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır. O’nu okuyalım. Mesajını anlamaya çalışalım. Emir ve yasaklarıyla gündelik yaşantımızı şekillendirelim. Ramazan ayını pide ile güllaç tatlısı arasına sıkıştırmayalım.

Rahmet ayında merhametli olalım. Kendimize karşı çevremizdeki insanların kusurları oldu ise bağışlayalım. Mevla’dan hepimiz için af dileyelim.

Vücudumuza sağlık, gönlümüze huzur, soframıza bereket gelsin. Tembel olmayalım. Çok çalışalım, bir şeyler üretelim, kazancımız artsın.

Allah arı olanı sever. İhlasla, samimiyetle doğru yol üzerinde, dosdoğru olanlarla hayatımızı sürdürelim.

Öyle bir imtihandan geçiyoruz ki; anne doğurduğu, kendisinden bir parça olan yavrusuna sarılamıyor. Ne kadar hürmetkar olsa da evlat babasının elini öpemiyor. Mahalle camilerimiz ibadete, Kabe’miz ziyaretlere kapalı. Bu acı halimizi muhasebe etmeliyiz.

Ramazan ayı bereketinin milletçe umutlarımızı yeşertmesini, kardeşliğimizi pekiştirmesini, sevgimizi güçlendirmesini, yeni başlangıçlara kapı aralamasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.

İbadetleriniz makbul, ramazanınız mübarek olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz