İBB, virüslere karşı toplu ulaşım araçlarını dezenfekte ediyor

İBB; otobüs, metrobüs, metro, tramvay ve vapur gibi tüm toplu ulaşım araçlarını düzenli olarak temizliyor, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte ediyor.

29 Şubat 2020 Cumartesi, 18:30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ulaşım hizmetlerini sunduğu İETT, OTOBÜS AŞ, METRO İSTANBUL ve ŞEHİR HATLARI AŞ, bütün araçları düzenli olarak temizliyor, mikrop ve virüslere karşı dezenfekte ediyor.

Rutin temizlik çalışmalarına devam eden İETT Genel Müdürlüğü, İBB Sağlık Daire Başkanlığı ile işbirliği yaparak bütün otobüs ve metrobüsler ile metrobüs istasyonlarında virüslere karşı yıkama ve dezenfekte çalışması yaptı.

Uygulama kapsamında, her gün yaklaşık 1 milyon 50 bin kişinin yolculuk yaptığı metrobüsler ile metrobüs durakları ve otobüsler, ekipler tarafından detaylı şeklide temizlendi. Ardından da, özel kıyafetli personel tarafından püskürtme yöntemiyle ilaçlanarak virüslere karşı dezenfekte edildi.

Metrobüs duraklarında da yıkama ve dezenfekte işlemi yapan ekipler, önce istasyonları yıkadı, sonra da durak girişindeki turnikeler, İstanbulkart dolum makineleri, durak içerisindeki oturma alanları ve panoları dezenfekte etti.

Dezenfekte işlemlerinin ardından metrobüs duraklarında ölçüm yapıldı. Yapılan ölçümlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz