Hayatın gerçekleri (I)

12 Eylül 2018 Çarşamba, 15:35

Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiyi 1985 senesinde İstanbul Fatih Yavuz Selim’deki çalışma ofisinde kayınbiraderimle birlikte ziyarete gittik. Sağolsun bizi kapıda karşıladı.

Sayın Erdoğan, hoşgeldiniz faslından sonra Boyabat’ı sordu bize. Şehrimizi ziyaret ettiğinde vakit akşam olduğundan Kemaldede Camii’nde akşam namazını kendisi kıldırmıştı. Ondan sonra neler olduğunu merak ettiğini ama siyasi çalışmaların yoğunluğundan dolayı bir haber alamadığını söyledi. Ertesi gün o camiden alınıp Kandilsiz Mescid’e tayinimin çıkartıldığını söyleyince çok üzüldü. Boynuma sarıldı, ardından “Hocam hakkını helal et. Böyle olsun istemezdim. Beni de Cemal Kamacı abi zorladı biliyorsun” deyip çok üzüldüğünü belirtti.

Müslümanların İslam uğruna çektiği eziyetlerden misaller vererek sohbete devam ettik. Sohbetin bitiminde Abdurrahman Dilipak’ın “Türkiye nereye gidiyor?” adlı kitabını bize hediye etti. “Hocam her zaman kapım sana açık. İstediğin zaman gelebilirsin” diyerek ne kadar geniş kalpli biri olduğunu gösterdi. O gün bu gün bir daha yakından görüşme imkanımız olmadı.

Görev yerim değiştirildikten sonra Boyabat’ta günlerim daha çetin ve zor geçmeye başladı. Boyabat Müftülüğü’ne şeflik kadrosuna müracaat ettim. Başvurum kabul edildi. İşlemler başlatıldı. Atama onayının biran evvel imzalanması için Diyanet İşleri Başkanlığı’nı pazartesi günü aradım; çarşamba günü onaydan çıkacağını, o gün bir daha aramamı söylediler. Çarşamba günü aradığımda, şef yapılmadığımı ve hiç bir soru soramayacağımı belirttiler. Şaşırmış kalmıştım. Nedenini öğrenmek istediysem de aradığım bütün telefonlar yüzüme kapatıldı sanki. Gerekçesiyle ilgili hiçbir cevap alamadım.

Aradan fazla zaman geçmeden yeni şef geldi göreve başladı. Bu durumu kabullenmek zorunda kaldım.

Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’na genel kurulda arkadaşlarım tarafından başkan adayı gösterildim. Seçimi çok açık arayla kazanmama rağmen müftülükteki iki personelin ali cengiz oyunuyla kazandığım seçimde başkanlığı bana vermediler. Bu da böyle gitti.

Asıl beni yıkan olay bundan sonra geldi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz