Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan, Ordu Valisi Sonel’e hayırlı olsun ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da Vali Tuncay Sonel’i ziyaret ederek yeni görevi için hayırlı olsun dileğinde bulundu.

08 Temmuz 2020 Çarşamba, 22:26

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da, Vali Sonel’i ziyaret ederek yeni görevi için hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Vali Sonel’i, Tunceli Valiliği döneminde ziyaret ettiğini anlatan Başkan Erbaş, Sonel’in Ordu’ya atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Erbaş, Sonel’in Tunceli’de önemli hizmetler yaptığını dile getirerek şöyle devam etti: “Yaptığınız hizmetler tarihe geçti, iz bıraktınız; hem maddi olarak hem manevi olarak. Müftülüğümüzü sürekli teşvik etmeniz ve oradaki gençlerimizi manevi olarak daha iyi yetiştirebilmenin gayreti içerisinde oldunuz. Orada bıraktığınız hizmetleri öyle inanıyorum ki, burada katlayarak devam ettireceksiniz. Çünkü her ilin kendisine göre özellikleri, ihtiyaçları var. Orada ihtiyaçları siz tespit ettiniz ve fazlasını yaptınız. Burada da bir ihtiyaç analizi mutlaka yapmışsınızdır. O ihtiyaç analizine göre Ordu’ya bulunduğunuz süre içerisinde çok büyük hizmetler yapacağınıza olan inancım tamdır.”

Vali Sonel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Munzur’un buluştuğu Tunceli’den, yeşilin ve mavinin buluştuğu Ordu’ya atandık. Tunceli Valiliği görevimiz sırasında Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ağırlamıştık. Kendisinin Ordulu olmasından dolayı da çok mutlu olduk” dedi.

Ziyarette, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın eşi Seher Erbaş ve Vali Sonel’in eşi Handan Sonel de yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz