ASİLDER’den 10 Kasım mesajı

ASİLDER Başkanı Kenan Güllü, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

09 Kasım 2018 Cuma, 23:11

Ankara Sinop İli ve İlçeleri Derneği (ASİLDER) Başkanı Kenan Güllü, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Büyük Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz” diyen Başkan Güllü’nün mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Ata’mızı anmak ve anlamak en büyük saygı diye düşünüyorum. Atatürk, dünya literatüründe yaptığı çalışma, azim ve özveri ile sevgi ve saygı uyandırarak, büyük Türk milletini, çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir. ‘Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak’ hedefi ise çağın akışına yön verme düşüncesinin bir göstergesidir.

Yalnız 10 Kasım’larda değil, her daim, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekir.

‘Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında, belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar’ diyen büyük Türk milletinin eşsiz evladı ebedi istirahatgâhında rahat uyu. ‘En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bize emanettir. Dünya var oldukça asil evlatların Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileridir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz