Arpacı: “Yeni oluşumlar toplumsal dayanışmadan yoksun”

SİYAD’ın bir önceki dönem Genel Başkanı olan iş insanı Keramettin Arpacı Sinoplular’ın yeni oluşumlara değil, mevcut derneklerde yeni fikirlere kapı açacak, katılımcı etkin dernekçilere ihtiyacının olduğunu belirtti.

11 Eylül 2018 Salı, 11:42

SİYAD’ın bir önceki dönem Genel Başkanı olan iş insanı Keramettin Arpacı dernekçilikte yeni oluşumların geniş katılımlardan ve toplumsal yardımlaşma ile dayanışmadan yoksun olduğunu söyledi.

Vizyoner dernekçilik faaliyetleriyle tanınan Arpacı, Sinoplular’ın yeni oluşumlara değil, mevcut derneklerde yeni fikirlere kapı açacak, katılımcı etkin dernekçilere ihtiyacının olduğunu belirtti. “Bölüne bölüne “hiç”leşmek yerine Anadolu Bölgesi’nde SİYAD, Avrupa Bölgesi’nde de SİNDEF çatısı altında birleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü olunacağını kaydeden Keramettin Arpacı, “Sinoplular olarak yaşadığımız büyükşehirlerde ve çocukluğumuzun geçtiği şehirlerimizde büyük sorunlarımız var. Dernekçilikte geçmişteki gibi toplanıp dağılma dönemi artık son bulmalıdır. Bilginin metalaştırıldığı teknoloji çağındayız. Gençlere de hitap edecek etkinliklerle programlarımızı çeşitlendirmeliyiz. Bazı kişi ve STK’ların güç yarışı içerisinde olmasını tasvip etmiyoruz. Hep şikayet eden tarafta olmamalıyız. Meselelerimize çözüm odaklı yaklaşmalıyız. Öncelikli sorunlarımızı birlikte tespit edip, sürdürülebilir çözüm önerilerimizi siyasi parti temsilcilerimizle, mülki amirlerimizle, yerel yöneticilerimizle, kamu kurumlarının yetkilileriyle paylaşmalıyız. Hemşehrilerimizin daha iyi standartlarda yaşamalarını sağlamalarına, beklentilerinin karşılanmasına katkıda bulunmalıyız. Yardımlaşma ve dayanışma duygusunu her zaman canlı tutmalıyız. İyi günde, kötü günde bir araya gelmeye devam etmeliyiz. Kavga eden şahıslar yerine müzakere eden Sinoplular olmalıyız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz