Serkan Cantürk AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı oldu

AK Parti Kağıthane Belediye Meclisi üyesi Serkan Cantürk Kağıthane İlçe Başkanlığına atandı.

27 Ocak 2019 Pazar, 16:33

AK Parti Kağıthane Belediye Meclisi üyesi Serkan Cantürk Kağıthane İlçe Başkanlığına atandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İlçe Belediye Başkan Adayı olan Kağıthane İlçe Başkanımızın yerine Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Serkan Cantürk kardeşimiz ilçe başkanı olarak atanmıştır. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Mevlüt Öztekin’in Kâğıthane Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesinin ardından AK Parti’de ilçe başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak ediliyordu.

SERKAN CANTÜRK KİMDİR?

Serkan Cantürk 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sinoplu’dur. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Londra Metropolitan Üniversitesi’nde Finansal Piyasalar ve Bilgi Sistemleri üzerine yüksek Lisans yapan Cantürk, akabinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde bulunan Schiller International Universitesi’nde Uluslararası İş İdaresi(MBA) üzerine ikinci yüksek lisansını yaptı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Politikaları üzerine çalışmalar yürüten Serkan Cantürk, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sektörlere bulunan şirketlerde yöneticilik, Düzce ve Marmara Üniversitelerinde öğretim görevliliği yaptı.

Halen merkezi İstanbul’da bulunan bir grup şirketinde yöneticilik yapan Cantürk, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Rusça bilmektedir. Serkan Cantürk evli ve bir çocuk sahibidir.

3274total visits,2visits today

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz