Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi parti teşkilatına bir genelge gönderdi. Bahçeli genelgedeki mesajında, “Cumhur İttifakı, Türkiye’yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir” ifadesini kullandı.

04 Ocak 2019 Cuma, 17:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatına seçim genelgesi gönderdi. Bahçeli’nin yurt genelinde tüm teşkilatlara gönderdiği genelgede, “Cumhur İttifakı, Türkiye’yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir” ifadesi dikkat çekti.

MHP lideri Devlet Bahçeli imzasıyla gönderilen genelgede şu uyarılar yer alıyor:

“Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildi.

Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımız gözeten bir bir beka beraberliği olduğu unutulmamalı.

Cumhur İttifakı’nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır.

Parti olarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine kaç belediye kazanırız, kaçını kaybederiz zaviyesinden bakmadığımız bellidir, bilinmektedir. Siyasi çetele tutmadığımız her türlü izahtan varestedir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz