CHP Milletvekili Karadeniz’in 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Karadeniz mesajında, “Sağlıklı bir yaşam hakkı insanlara doğuştan verilen en insani haklardan biridir.” ifadesine yer verdi.

14 Mart 2020 Cumartesi, 12:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Karadeniz mesajında, “Sağlıklı bir yaşam hakkı insanlara doğuştan verilen en insani haklardan biridir.” ifadesine yer verdi.

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz yayımladığı mesajında hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Sağlıklı bir yaşam hakkı insanlara doğuştan verilen en insani haklardan biridir. Bireylerin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanları her daim onurlu ve kutsal bir meslek icra etmektedir.

En çaresiz anımızda yardımımıza koşan kurtarıcılarımız sağlık çalışanlarımız; başkalarının derdiyle dertlenerek, zaman mekan demeden mesai mefhumu gözetmeden en zor koşullarda dahi başarıyla görevlerini yerine getirmektedirler.

Son günlerde Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak nitelendirdiği ve her geçen gün etkisi artarak büyüyen Korona Virüsü malesef ülkemizde de görüldü, vaka sayısının artmamasını umuyoruz. Virüse önlem alma noktasında ve tedavi sürecinde yine ellerini taşın altına koyan, virüsle mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarımıza hassaiyetleri için bu özel günde bir kez daha teşekkür ediyorum.

Hiç şüphe yok ki sağlıklı bireyler toplumsal refahı yükseltecek, bir ülkede tıp ne kadar ilerlerse de yarına olan güven o oranda artacaktır.

Son yıllarda sağlık emekçilerine yapılan şiddet olaylarının arttığını üzülerek görüyoruz. Sağlık personellerimize yapılan şiddeti nefretle kınadığımı ve yasalar önünde faillere en ağır cezaların verilmesi noktasında takipçisi olacağımın bilinmesini istiyorum.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” vecizesi ile belirttiği başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz