Öğretmen ve öğrenciler memleket türkülerini seslendirecekler

Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, “Öğretmenimle Memleketimin Türküsünü Söylüyoruz” projesi ile yetenekli öğretmen ve öğrenciler memleket türkülerini seslendirecekler.

21 Şubat 2020 Cuma, 14:17

Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, “Öğretmenimle Memleketimin Türküsünü Söylüyoruz” projesinin ilk adımı atıldı.

Türkiye’nin 81 ilinden 81 türkünün yetenekli öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendireceği ve hikayelerinin paylaşılacağı “Öğretmenimle Memleketimin Türküsünü Söylüyoruz” projesi ile Türk Halk Müziğinin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması sağlanacak. Projenin finalinde ise yarışmada dereceye giren öğrencilerle klipler çekilecek ve bir albüm yapılacak. Ayrıca yurtdışına kültürel bir gezi düzenlenmesi planlanıyor.

Projenin tanıtımı için düzenlenen törende konuşan Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, amaçlarının kültürel dokumuzun en anlamlı parçası olan türküleri ve o türkülerin hikayelerini öğrencilerle buluşturarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Aşçı, Haziran ayında tamamlanması planlanan projenin her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirileceğini belirtti.

Daha önce 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 7 bin öğretmeni bir araya getiren ve öğretmenlerin verdiği konserle tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, eğitime getirdiği yenilikçi uygulamalar ve sosyal sorumluluk projeleri ile de kamuoyunun takdirini kazanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz