Başkan Baki Ergül’ün 10 Kasım mesajı

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

09 Kasım 2018 Cuma, 16:30

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80. yılında sevgi, gurur ve özlemle andığını belirten Belediye Başkanı Baki Ergül’ün mesajında şu ifadeler yer aldı.

“Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 80’inci yıl dönümünde O’nu sevgi, gurur ve özlemle anıyoruz. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet rejimi ve ona yön veren kurucu ilkelere sahip çıkmaktır.

Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini muhafaza ederek, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği muasır seviyelere taşıyarak yolumuza devam etmekteyiz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Bu duygu ve düşünceler ile bir kez daha, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde sevgi, minnet ve özlemle anıyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz