İSPARK ve toplu ulaşım sağlık çalışanlarına ücretsiz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, coronavirüs vakalarına karşı mücadele eden sağlık çalışanları için sosyal medya hesabından önemli mesaj paylaştı.

19 Mart 2020 Perşembe, 23:39

İstanbul Büyükşehir (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülkemizde her geçen gün enfekte hasta sayısı artan coronavirüs vakalarına karşı mücadele eden sağlık çalışanları için önemli mesaj paylaştı.

Tüm sağlık çalışanları için İSPARK’ın ve toplu ulaşımın ücretsiz olacağını duyuran İBB Başkanı İmamoğlu, “Doktorundan hemşiresine sağlık kurumlarında fedakarca çalışan, gecesini gündüzüne katarak salgın hastalığa karşı mücadele eden tüm sağlık personeline şükran borçluyuz. Sizin çabanız tüm topluma moral ve şifa oluyor, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

Koronavirüsüne karşı yoğun bir mesai gösteren tüm sağlık çalışanların yararlanabileceği hizmetle, İSPARK’a ait yaklaşık 500 noktada bulunan açık, katlı ve yolüstü otoparkları, hastane kimlik kartlarını personellere ibraz ederek kullanabilecek. Yolüstü otoparklarında, araç park ederken sağlık personelinin kimliğini göstermesi gerekiyor.

Sağlık çalışanları ayrıca, toplu ulaşım araçlarını da ücretsiz kullanabilecek.

İSPARK otoparklarının ücretsiz kullanım süresi ve toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanabilme hakkı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin alacağı yeni bir karara kadar devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz