Uzaktan eğitim 30 Nisan’a kadar devam edecek

Bilim Kurulu “eğitim” gündemiyle toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortak basın toplantısı düzenledi.

25 Mart 2020 Çarşamba, 20:16

Bilim Kurulu “eğitim” gündemiyle toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında yapılan açıklamada, Bilim Kurulu’nun da önerisiyle 30 Nisan’a kadar okulların tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi kararının aldığı bildirildi.

Basın toplantısında gençlerle bir ağabey olarak konuşmak istediğini söyleyen Sağlık Bakanı Koca, şu önerilerde bulundu:

“Risk altına giriyorsunuz. Belki hasta olmuyorsunuz ama öldürücü bir virüsün taşıyıcısı oluyorsunuz. Sabah sizi evden uğurlayanlar akşam neyle karşılaşacaklarını bilmiyor. Hastalığa, hatta daha büyük acılara aracılık etmeyin. Evet, dışarıda, eskisi kadar güzel olmasa da bir dünya var olmasına var ama biraz kendi dünyanıza çekilin. Dışarıda pek yapılamayacak aktiviteleri yapın. Mustafa Kutlu’yu, Tolstoy’u okuyun. Sinemanın başyapıtlarıyla tanışın. Bugünler, kendinize yatırım olsun.

Sağlık Bakanı Koca yaşı büyük olanlara da şöyle seslendi:

“Yaşı bana yakın olanlara, benden büyüklere de birkaç şey söyleyeceğim. Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs, genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Eğer farkında olmadığınız bir hastalığınız varsa, virüs onu ortaya çıkaracak ve tedavi hiç ummadığınız kadar zor olacaktır. Dikkatli olmalısınız. Sosyal hayatınızı asgari düzeye indirmelisiniz.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise yaptığı konuşmada, Bilim Kurulu’nun da önerisiyle yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Nisan’a kadar okulların tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi kararını aldıklarını bildirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz