Sinop’ta Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi

Sinop Merkez Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayan 18 öğrenci için Alaaddin Camii’nde Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

06 Ocak 2019 Pazar, 09:26

Sinop Merkez Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayan 18 öğrenci için Alaaddin Camii’nde Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in açılış konuşması ile başlayan Hafızlık İcazet Merasimi Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in konuşmaları ile devam etti.

Hafızlık İcazet Merasimi yapılan konuşmaların ardından Dünya Kuran-ı Kerim Okuma Birincisi İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçouğlu ve Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti, eğitimini tamamlayan hafızların ilahi dinletisi, hediye ve Hafızlık Belgelerinin takdimi ile son buldu.

Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimi’ne Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Emniyet Müdür V. Alpaslan Özdağlı, kurumların müdürleri, ilçe müftüleri, İl Müftülüğü personeli, Kur’an Kursu öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz