Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı açıldı

02 Kasım 2017 Perşembe, 12:12

Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, Bakanı Ahmet Arslan ve Başkan Mevlüt Uysal’ın katılımıyla açıldı.

Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, Bakanı Ahmet Arslan ve Başkan Mevlüt Uysal’ın katılımıyla açıldı. Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nın açılışına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, WWF Kanada Başkanı & CEO’su Toronto Eski Belediye Başkanı David Miller ve İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, toplu ulaşımın iki kıtanın birleştiği İstanbul’da tartışılıyor olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “İstanbul’da yaşıyorsanız zaten toplu ulaşım hayatınızın bir parçası. 2003’te parti olarak kamu kuruluşları ve üniversitelerle çalışarak bir ulaşım stratejisi belirledik. Planlı çalışmanın sonucunda ulaşımın her türünde çok önemli mesafeler aldık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da ulaşımın artık bir medeniyet ve kültür demek olduğunu belirterek, “İstanbul aslında kendisi bir ulaşım köprüsü. Asya ile Avrupa buluşmasının adıdır İstanbul. Tabii aynı zamanda bir kültür köprüsüdür. O manada baktığımızda ulaşım İstanbul için daha önemli hale geliyor” dedi.

Fuarda ulaşım alanında hizmet veren tüm kurum ve otoritelerin yanı sıra ulusal ve uluslararası alanda Büyükşehir ve İl Belediyeleri, Üniversiteler, deniz kara, demir yolu ve raylı sistem ulaşımında ürün tedarik eden ve hizmet veren firmalar ile sivil toplum kuruluşları da yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz